COMPARISON REPORT ON PROPANE. VERSUS: GASOLINE PRICES: Gasoline: $1.66 per gallon Propane: $0.82 per gallon GAS CONSUMPTION PER YEAR: 28,000 gallons 48 Vehicle Average: 583 gallons GASOLINE COST PER UNIT PER YEAR $967.78 PROPANE COST PER UNIT PER YEAR $478.06 PLUS 10% B.T.U. DIFFERENTIAL + 47.80 SAVINGS ON PROPANE VERSUS GAS APPROX. SAVINGS ON OIL & TUNE-UPS TOTAL SAVINGS PER UNIT PER YEAR: AVERAGE CONVERSION costs $1200.00 LESS GOVERNMENT GRANT — 400.00 TOTAL CONVERSION COSTS PER UNIT: $800.00 —— According to reports, the Government grant is supposedly -increasing to $600.00 per unit by the middle cf the year. econd year at today's gasoline prices. Statistics show that gasoline prices will increase more before the end of this year; therefore, savings would be derived earlier. .